Úvod > Spravodajstvo > Zaujímavosti > Ženy sa môžu chrániť pred sexuálnym obťažovaním v hromadnej doprave, polícia vyvinula aplikáciu

Ženy sa môžu chrániť pred sexuálnym obťažovaním v hromadnej doprave, polícia vyvinula aplikáciu

Dalšie články v kategórií

TOKIO 5. júna (WebNoviny.sk) - Používatelia smartfónov v Japonsku si čoraz viac sťahujú aplikáciu vyvinutú tamojšou políciou, aby sa ochránili pred obťažovaním v preplnených prostriedkoch hromadnej dopravy.

Funkcia na odstrašovanie obťažujúcich osôb


Aplikáciu "Digi Police" uviedla pôvodne na trh tokijská polícia ešte pred troma rokmi, pred pár mesiacmi však do nej pridala funkciu na odstrašovanie obťažujúcich osôb.

Odvtedy aplikácia zaznamenala státisíce stiahnutí. Informuje o tom agentúra AP s tým, že takýto úspech je pre vládou vyvinutú aplikáciu nezvyčajný.

Zvyčajne sa obávajú volať o pomoc


Ženy v Japonsku často čelia v preplnených vlakoch a na ďalších verejných miestach sexuálnemu obťažovaniu. Zvyčajne sa však až príliš obávajú volať o pomoc.

V aplikácii môžu obete obťažovania stlačiť ikonu "zažeň obťažovateľa", na čo sa na telefóne objaví správa "Je tu obťažovateľ. Prosím pomoc." Po opätovnom stlačení ikony text sčervenie a zo zariadenia začne opakovane vychádzať hlasová správa "Prosím, prestaňte".Viac k témam: aplikácia, sexuálne obťažovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Ženy sa môžu chrániť pred sexuálnym obťažovaním v hromadnej doprave, polícia vyvinula aplikáciu © SITA Všetky práva vyhradené.